Rugsėjo 13 d. 19.00 val


Bilietų kaina
17-80 EUR Lt

GOLDBERGO VARIACIJOS: Andrej Zvonkov „Bi-2“ ir Aleksandr Veršinin

2 žymūs muzikantai - gitaristas Andrej Zvonkov („Bi-2“)
ir pianistas/vargonininkas Aleksandr Veršinin - atliks genialią J. S. Bacho muziką!!!

GOLDBERGO VARIACIJOS YPATINGOS ATLKĖJŲ SUDĖTIES ATLIKIME

2 žymūs muzikantai - gitaristas Andrej Zvonkov („Bi-2“)
ir pianistas/vargonininkas Aleksandr Veršinin - atliks genialią J. S. Bacho muziką!!!

Šie muzikantai koncertavo garsiausiose pasaulio salėse, karališkuose rūmuose ir legendiniuose soboruose! Aplodismentus jiems dovanojo pati išrankiausia pasaulio publika! Didysis koncertas, kurio metu stulbinantys muzikantai atliks įstabiausią muziką, pirmą kartą Lietuvos istorijoje įvyks rugsėjo 13-ąją 19.00 val. Vilniuje, jaukiausioje Piano.lt koncertų salėje pačioje senamiesčio širdyje (Kėdainių g. 1)!

J. S. Bacho programą „Grafo Kaizerlingo sapnai“ arba I. S. Bacho „Goldberg – variacijas“ atliks: legendinės grupės „Bi-2“ virtuozas Andrejus Zvonkovas ir užburiantis pianistas/vargonininkas Aleksandras Veršininas!

Pasak istorijos, grafas Germanas Karlas fon Keizerlingas (Rusijai tarnaujantis Kurliandijos diplomatas) ne kartą užėmė Rusijos paisuntinio postą Šventoje Romos imperijoje ir ,,Rzeczpospolita". 1733—1734 metais jis vadovavo Peterburgo mokslo akademijai. Kentėdamas nuo nemigos, visur su savimi imdavo asmenininį klavesinininką, kuris naktį gretimame kambaryje skambino grafui, siekdamas atitraukti jo dėmesį nuo bemiegių naktų.
Pasakojama, kad būtent Keizerlingas pateikė J. S. Bachui užsakymą sukurti įžymias variacijas klavesinui, kurias jam atlikdavo asmeninis pianistas Goldbergas.
J. S. Bacho „Goldberg – variacijos“ – vienas žymiausių ir labiausiai neįtikėtinų kompozitoriaus kūrinių – kviečia, intriguoja ir užburia iki šiol. Galima sakyti, kad šiandien netgi žymiai stipriau. Per daugiau nei 220 metų („Gоldberg – variacijos“ buvo parašytos 1740 metais) žmonija nuėjo tokį ilgą istorinio, intelektualinio, techninio, mokslinio, humanitarinio vystymosi kelią, ir proveržis bei civilizacijos pokyčiai buvo tokie galingi, kad tik dabar mes, naudodami turimas žinias bei lyg apibendrindami įgytą patirtį, galime suprasti, koks visaapimantis ir stebėtinai konceptualus bei šiuolaikiškas yra tas kūrinys – Коsmosas.

„Goldberg – variacijų“ visiškai naujoviško įsisąmoninimo ir atlikimo idėja priklauso Rusijos pianistui, Maskvos valstybinės konservatorijos profesoriui Аleksandrui Veršininkui ir žymiam roko gitaristui Аndrejui Zvonkovui. Jų kūrybinio, muzikiniu tyrimu, tiksliau – ištyrimu, sustiprinto tandemo ir neeilinių ryškių atlikimo bei režisavimo sprendimų dėka gimė šis iššūkikių kupinas galingas projektas, turintis dvi pamatines vertybes: novatoriškumą ir istorinį priėjimą.

Pradžioje „Goldberg – variacijos“ buvo parašytos klavesinui.
Tačiau šiame projekte „Goldberg – variacijos“ pirmą kartą bus atliktos gitara (pritaikymas gitarai – А. Veršinin, А. Zvonkov), nelabai įprastu duetu – klasikinis pianistas ir roko gitaristas. Būtina pabrėžti, kad autorinis I. S Bacho tekstas lieka nepakitęs.
Toks drąsus ir grandiozinis projektas dėl traktuotės naujumo, rimto gilinimosi į istorinę medžiagą, formos keistumo ir daugybės autorinių atradimų, laikomų kol kas paslaptyje, tikrai pelnys ištikimųjų ne tik klasikinės, bet ir roko muzikos žinovų ir gerbėjų dėmesį.


Trumpai apie muzikantus:
Аndrej Zvonkov – gitaristas, vienas ryškiausių rusiško roko atlikėjų plejados atstovų, visapusiškas, kūrybingas muzikantas.
Su pagyrimu baigęs fortepijono klasę muzikos mokykloje, įstoja į Rusijos Gnesinių muzikos akademiją (gitaros klasę), o vėliau į etsrados skyrių. 1995-asiais baigia Gnesinų akademijos Estrados ir džazo meno koledžą.
Jau nuo pirmo kurso Andrejus Zvonkovas pradeda bendradarbiavimą su svarbiausiais skirtingų žanrų atlikėjais: Оlga Kormuchina, Vladimiru Presniakovu, Igoriu Butmanu, Andrejumi Davidianu, Zemfyra –tai tik dalis bendrų kūrybinių projektų, įgyvendintų per šiuos metus. Su dauguma muzikantų įrašyti albumai.
Nuo 2006 m. iki šių dienų Аndrejus Zvonkovas dirba grupėje „Bi-2“.
Аleksandr Veršinin – Rusijos pianistas, Maskvos P. I. Čiakovskio valstybinės konservatorijos profesorius. Pirmojo tarptautinio fortepijono konkurso „Vladimiro Goroveco garbei“ dalyvis ir specialaus prizo „Už geriausią rusų muzikos inrterpretaciją“ laimėtojas, XI Tarptautinio pianistų Džinos Bachauer (Solt Leik City) konkurso diplomantas.
Aktyviai užsiimdamas dėstytojo veikla, rengia daugybę meistriškumo kursų Rusijoje ir užsienyje, o taip pat skiria didelį dėmesį atlikėjo veiklai, dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose ir koncertuoja po visą pasaulį: Моnpelje, Gebviller, Reims (Prancūzija), МIDEM festivalis Kanuose (Prancūzija), Kitakiusiu (Japonija), Vokietija, JAV.
Tik prieš savaitę viename gražiausių Pietų Italijos miestų Kazerte įvyko forumas „Cultura a corte, Caserta for the arts” – dviejų žymių Europos kultūrų atstovų susitikimas, įvykęs garsiajame Palaco Redžio. Vienu pagrindiniu kultūros programos įvykiu tapo Maskvos Čaikovskio vardo konservatorijos profesoriaus, pianisto Aleksandro Veršinino pasirodymas.

Bilietai į vienintelį ir iš tikrųjų unikalų koncertą „Grafo Kaizerlingo sapnai“ rugsėjo 13-ąją 19.00 val. Piano.lt salėję (Trakų g. 9/1, Vilnius) parduodami visose bilietai.lt kasose.
Informacija apie koncertą ir bendradarbiavimą telefonu: +370 671 76 502
Paskubėkime, vietų skaičius salėje ribotas (tik 170)!

Organizatorius "Tavo koncertai"


Grįžti atgal

Ieškantiems salės ar patalpų profesionaliems renginiams – nuomojama 150 / 200 vietų netradicinė, jauki, elegantiška, puikios akustikos PIANO LT koncertinė erdvė Vilniaus senamiestyje: Trakų g. 9/Kėdainių g. 1, Pranciškonų rūmai, Vilnius 

Skaityti plačiau
Sprendimas Dreamsite